Můj Erasmus

Angra do Heroismo

Natálie Nádeníčková

Author's photo

Jsem studentka biologie na Masarykově univerzitě v Brně. Během svého bakalářského studia jsem se vydala na Erasmus do Vídně. Jelikož se mi tato zkušenost velice líbila, vydala jsem se na svůj druhý pobyt, tentokrát trošku dál, konkrétně na Azorské ostrovy. Navíc jsem si k tomu ještě vymyslela charitativní projekt - posíláním pohledů z Azor pomáhám dětem po těžkých úrazech. Takže tento pobyt není přínosem jen pro mě, ale i pro nemocné děti. Do konce pobytu mám ještě 2 měsíce, tak koho by to zajímalo, může se mrknout na web http://www.mise-hroch.cz/

Co bylo impulsem k tomu, vydat se na Erasmus?

Má starší sestra byla na Erasmus a přivezla si samé pozitivní zkušenosti, tak jsem si řekla, že to taky vyzkouším. A nelituji!

Jak probíhal výběr konkrétní země?

Vídeň na mě více méně zbyla, protože jsem tam jela s kamarádem a potřebovali jsme 2 volná místa pro bakalářské studenty, což značně omezilo nabídku. Azorské ostrovy jsem si zvolila, protože s místní univerzitou máme navázanou spolupráci a po zhlédnutí první fotky jsem věděla, že je to místo, kam rozhodně chci jet.

Jaký talisman cestoval s Vámi?

Plyšový hroch, který je zároveň symbolem mého projektu Mise hroch.

Co Vám pobyt dal, nebo vzal?

V první řadě bych jmenovala - Kamarády. Poznala jsem spoustu skvělých lidí a s nima prožila báječné dny, na které nikdy nezapomenu. Taky jsem si uvědomila, jak dobře funguje MU a že věci, které v Brně považuji za normální, jsou jinde nepředstavitelný luxus.