Můj Erasmus

Coimbra

Jitka Kourková

Author's photo

Jsem studentka Vysoké školy polytechnické v Jihlavě, kde studuji obor Cestovní ruch v rámci bakalářského programu. Odjakživa jsem společenská, ráda se dozvídám a zkouším nové věci, poznávám nové lidi a jejich kulturu a myslím, že všechny tyto věci (a mnohé jiné!!!) jsem díky programu Erasmus+ mohla zažít.

Co bylo impulsem k tomu, vydat se na Erasmus?

Během semestru jsem se zúčastnila INTERNATIONAL BUSINESS WEEKu v Paříži a tam jsem si uvědomila, jak moc bych se chtěla v angličtině (hlavně v konverzaci) zlepšit a jaké možnosti mi vysoká škola umožňuje. Chtěla jsem také zažít zase něco zajímavého, posunout se dál a získat nové zkušenosti ještě během studia. Takovým dalším impulsem pak byla má nespokojenost v hodinách angličtiny, které mi ke zlepšení rozhodně nepomáhaly.

Jak probíhal výběr konkrétní země?

Na Erasmus+ studijní pobyt jsem měla vyjet na zimní semestr, takže jsem se spíš zaměřila na jižní státy. Sledovala jsem i nabídku kurzů na zahraničních univerzitách, ale nebyl to rozhodující faktor. Chtěla jsem prostě do země, do které se jen tak na dovolenou nepodívám a o které byly i pozitivní recenze od vyjíždějících studentů z VŠPJ.

Jaký talisman cestoval s Vámi?

Jako talisman jsem si s sebou vzala prsten, který mám po mámě, a který nosím neustále.

Co Vám pobyt dal, nebo vzal?

Musím říct, že mi pobyt pouze "dal". Měla jsem i negativní zkušenosti, ale ty jsou v porovnání s těmi pozitivními nevýrazné. Díky pobytu jsem poznala nová místa, zkusila nová jídla, letěla na MADEIRU!, poznala mnoho skvělých lidí, se kterými jsem stále v kontaktu a hlavně jsem změnila svůj přístup ohledně delšího pobytu v cizí zemi. Zjistila jsem, že vůbec není třeba se bát nebo si nedůvěřovat, vždy se to dá jakkoliv zvládnout. Tyto pocity nám zbytečně brání zažít věci, na které budu vzpomínat celý život.