odborné školy

Briançon

Lucie Závodná

Author's photo

Lucie Závodná se jako čerstvá absolventka v roce 2011 zúčastnila pracovní stáže v cestovní kanceláři v alpském městě Briançon na jihovýchodě Francie. Nabyté sebevědomí a především jistota ve francouzském jazyce ji později pomohly k získání současné pozice Assistant of General Manager, Integrated Micro-Electronics Czech Republic. S přáteli a kolegy ze stáže je stále v kontaktu a stáž bere jako: „úžasnou příležitost poznat kulturu, historii dané země a především si uvědomit, že jakmile budete mít stálou práci a závazky, nelehko se cestuje za zážitky na dlouhou dobu.

Jakou pozici jste na stáži zastávala?

Referent cestovní kanceláře, která se nezaměřovala pouze na lyžařské zájezdy, ale nabízela široké portfolio výletů za letní dovolenou, adrenalinem atd. Pracovní kolektiv: 2 milé mladé kolegyně a 1 vedoucí. Pracovní doba: 9-12, 14-18, nádherná příroda, místo kde každoročně projíždí závodníci Tour de France.

Jaký byl nejzajímavější okamžik na Vaší stáži?

Z profesní stránky mne jistě zaujala poptávka po zajištění cesty za pozorováním polární záře bez specifikace místa - nepříliš časté v rodinné cestovní kanceláři v Alpách.

Překvapilo Vás něco v průběhu stáže?

Nepřekvapilo, pouze se mi potvrdilo, že starší lidé v důchodovém věku se mají v zahraničí lépe a všichni lidé (bez rozdílu věkové kategorie) jsou bohužel ochotnější a vstřícnější, než naši krajané. Tyto poznatky jsem nabyla již dřívější praxí v zahraničí jako au-pair v UK.

Jak Vám stáž pomohla k pozdějšímu uplatnění na trhu práce?

Díky zlepšení úrovně francouzského jazyka a především výslovnosti přibližující se rodilému mluvčí jsem neměla strach ucházet se o místo, kde budu francouzský jazyk používat denně - získala jsem sebejistotu, která mně pomohla k získání současné pracovní pozice.

Využíváte některé z nabytých dovedností dodnes?

Stáž jsem absolvovala po studiu - určitě mi přinesla díky zlepšenému ústnímu projevu a pochopení mentality daného národa benefit ke spolupráci s cizinci v současném zaměstnání.