mládež

Regensburg

Kristýna Růžičková

Author's photo

Kristýna se vydala na roční projekt Evropské dobrovolné služby hned po maturitě. V německém Regensburgu se jí nakonec tak zalíbilo, že nyní studuje na tamní vysoké škole.

Po maturitě na plzeňském gymnáziu jsem se rozhodovala, jakým směrem se budu dál ubírat. Očekávalo se, že půjdu na vysokou, ale já jsem ještě před tím chtěla něco zažít. Něco netradičního. Něco, co bude zahrnovat mé oblíbené činnosti, zároveň mě to nějakým způsobem obohatí a já budu moct něco vytvářet. A také jsem chtěla zažít "dospělácký život" na vlastní (tehdy ještě teenagerovskou) kůži.

Evropská dobrovolná služba v německo-české organizaci Tandem, ve které jsem organizovala dvojjazyčné semináře pro mladé lidi, měla na starosti webovou stránku projektu a mohla být součástí česko-německého týmu jako skutečný spolupracovník, byla perfektní volba. Roční projekt v Regensburgu pro mě byl velmi inspirativní. Úspěchy, ale i náročnější situace, které jsem během EDS zažila mi rozhodně pomohly "růst" :-) Také poznání každodenních situací, navázání kontaktů a lepší porozumění místního způsobu života vedly k tomu, že jsem v Regensburgu mohla zůstat a nyní zde studuji na místní univerzitě obor česko-německých vztahů.

Na co mimo jiné určitě nezapomenu, je kupa skvělých zážitků, cestování a nových přátelství nejen s lidmi z Německa, ale z celého světa.