Můj Erasmus

Plymouth

Daniel Bureš

Author's photo

Ahoj, jmenuji se Daniel Bureš, je mi 22 let, jsem z České republiky, z krajského města Hradec Králové. Pracuji jako barman Hendrix Caffe Bar u nás ve městě a moje práce je můj koníček. Poslouchám jako každý hudbu, baví mě sport (obzvlášt fotbal), rád hraji PC/PS4 hry, historie a vždy jsem pro to poznávat nové lidi.

Co bylo impulsem k tomu, vydat se na Erasmus?

Vždy jsem byl zvědavá osoba, která se snažila zjistit vše a být vše. Odjakživa jsem se chtěl kouknout do Anglie, jenže jsme neměli peníze na to, abysme jeli jako rodina nebo abych jel se školou. Když mě loni upozornili na stáž, nemohl jsem odmítnout a přihlásil jsem se.

Jak probíhal výběr konkrétní země?

Byla to stáž od školy, takže škola vybrala místo a pro mé štěstí to byla zrovna Anglie. I kdyby to byla jiná země, tak bych se přihlásil stejně, jelikož svět je obrovský a každá země má svou kulturu a tradice.

Jaký talisman cestoval s Vámi?

Talisman jsem neměl.

Co Vám pobyt dal, nebo vzal?

Neuvěřitelné zkušenosti jako představa o tom jaký to je pracovat v zahraničí, jak tam lidé žijí, jejich tradice a zájmy. Také jsem si vyzkoušel poprvé být bez své rodiny a být na vlastní noze, což, dle mého, by si měl vyzkoušet do budoucna každý z nás.