Můj Erasmus

Madrid

Gabriela Baranyaiová

Author's photo

Jsem studentkou politologie na Univerzitě Karlova. Absolvovala jsem již bakalářské studium v Olomouci, během kterého jsem vyjela na rok do zahraničí v rámci programu Erasmus.

Co bylo impulsem k tomu, vydat se na Erasmus?

Na gymplu jsem se učila španělsky a už od prváku jsem věděla, že chci strávit ve Španělsku delší dobu než je dovolená o prázdninách, a proto jsem chtěla vyjet v rámci programu Erasmus.

Jak probíhal výběr konkrétní země?

Španělsko bylo pro mě jasná volba už od 9. třídy základní školy, jelikož miluji španělskou kulturu a slunce. Proto když moje katedra nabízela nasmlouvané univerzity, Madrid byl jasná volba.

Jaký talisman cestoval s Vámi?

Fotky celé rodiny a přátel.

Co Vám pobyt dal, nebo vzal?

Erasmus mi mnohé dal. Od zlepšení španělštiny, poznání nových přátel po nové cestovatelské zážitky. Mohla jsem zažít 10 měsíců v jiné zemi, kde jsem poznala svoji "erasmus family", se kterou jsem stále v kontaktu a to už to jsou 3 roky od mého návratu. Inspirovalo mě to do zapojení ESN Olomouc a současně IC CUNI. Zároveň mě to motivovalo, abych jela ještě na jeden Erasmus studijní pobyt v rámci magisterského programu. Dalo mi to pár opravdu dobrých přátel, kteří se mnou udrželi kontakt, i když jsem byla dlouhou dobu pryč, a vzalo mě to ty, kteří se mnou kamarádili s určitých důvodů. Erasmus mi otevřel oči a inspiroval mě k vytvoření nových snů a pomohl mi zbavit se strachu z navázání kontaktu s cizími lidmi. Jak se říká jednou Erasmus, navždy Erasmus. :)