vysoké školy

Antverpy

Barbora Petrů

Author's photo

Barbora Petrů je bývalou členkou sekce Erasmus Student Network v Olomouci. I tato dobrovolnická zkušenost jí dodala odvahy vyrazit na svůj vlastní Erasmus do země, kde nyní trvale bydlí a pracuje. Jak jí Erasmus změnil život a pohled na naši domovinu?

Nejdřív se představím. Jsem Barbora, bývalá členka ESN networku. Do sekce na Univerzitě Palackého v Olomouci jsem vstoupila v době, kdy jsem pomalu ani nevěděla, že nějaký Erasmus program existuje. To se ale změnilo velmi rychle! Na svůj vlastní zahraniční pobyt jsem se těšila hlavně z důvodu, že konečně osobně zažiji ten pocit „být erasmákem“ (kdo zná, tak ví, jaký je to dobrý pocit). Moje destinace, Antverpy v Belgii, bylo vzhledem k mému oboru studia (Praktická nizozemská filologie) celkem snadná volba.

Teď přeskočme do současnosti. Pracuji v belgickém Gentu v cestovní kanceláři specializující se na cestování do České republiky. Svůj vystudovaný obor využívám na 100%. V zahraničí žiji s belgickým přítelem Frankem, a ač je to láska "erasmácká", věřím, že nám vydrží.

Pravidelně se potkávám s přáteli, které jsem poznala právě během svého pobytu. Jsem ráda, že momentálně žiji v jiné evropské zemi, ale o to víc jsem si uvědomila, jak moc mám Česko ráda! Dokážu teď moji rodnou zemi vidět jinýma, lepšíma očima. A víc a víc si užívám cestování.

Můj Erasmus pobyt byl milníkem. Řekla bych, že skoro ve všem! A kdykoliv bych si tu zkušenost znovu zopakovala. Klidně hned teď!

PS: Všechno nejlepší k výročí můj milovaný Erasme! Někdy to s tebou není úplně snadné a lezeš na nervy, ale i tak jsi jednička!